Search

Po co mi sesja narzeczeńska ? Dlaczego warto ją zrobić ?
A więc Twoja druga połowa zadała te ważne pytanie (a może Ty to zrobiłaś/zrobiłeś) i teraz tornado planowania ślubu rozkręciło się na dobre. Dziesiątki zakładek w przeglądarce odnośnie inspiracji weselnych, pomysłów, sukni, nie wspominając nawet o wszelakich dostawcach takich jak zespół, katering, sala czy fotograf. Zanim całkowicie pochłonie Was to całe szaleństwo, złapcie oddech i poświęćcie chwilę aby przeżyć jak najmocniej ten niesamowity czas w Waszym życiu. Mówiąc sobie ,, TAK! " rozpoczęła się prawdopodobnie największa przygoda z jaką mieliście do czynienia.

Aby ten czas został z Wami na zawsze warto go udokumentować zdjęciami ! Sesja Par, Sesja Narzeczeńska, Sesja Przedślubna lub Zaręczynowa, jakkolwiek chcesz to nazwać, to idealny sposób na uchwycenie tego momentu w Waszym życiu...


Ale....


,,To dla Nas niezręczne''

,,Nienawidzimy robić sobie zdjęć''

,,Nie lubię pozować do zdjęć''

,,Sesje zaręczynowe są tandetne''Słyszę co mówisz. To wszystko są popularne stwierdzenia, które słyszę od par bardzo często gdy spotykamy się za pierwszym razem. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych pozowanie do zdjęć może być dość stresujące. Gdy myślisz o zdjęciach zaręczynowych od razu do głowy przychodzą instagramowe lub facebookowe mocno niezręczne, inscenizowane filmowe kadry... W rzeczywistości fotografia mocno się zmieniła od czasu tego typu sesji. Jako fotograf, który chlubi się w pokazywaniu naturalnych, autentycznych i pięknych zdjęć pełnych klasy, mogę obiecać, że sesja będzie ,,bezbolesna'' i wyjdziecie z niej zrelaksowani i zadowoleni !

A więc po co Nam sesja zaręczynowa pytacie...


Oto kilka powodów dla których uważam, że taka sesja to wyśmienity pomysł:


-Lęki i nerwy.

Robienie sobie sesji zdjęciowej nie jest zapewne u Ciebie codziennością (no chyba, że jesteś modelką lub modelem) więc oczywistym jest, że będziesz miał pewne obawy, bo nie wiesz czego się do końca spodziewać. Zgadnij co, ja też się trochę denerwuje chociaż robiłem to już dziesiątki razy ( Co jeśli nie będą śmiać się z moich żartów lub pomyślą, że jestem dziwny?;) ) Wszyscy mamy w sobie pewien strach przed nieznanym. Jeśli myślisz ,, A co jeśli każe Nam robić tandetne pozy'' lub ,,Na prawdę będę się czuć nieswojo'' to jestem tu aby Ci powiedzieć, że na sto procent nie będę robił z Was baletnic czy kazał obejmować pień drzewa ! To co zrobimy, to będziemy się dobrze bawić w normalnej wyluzowanej atmosferze. Tak powstają najpiękniejsze zdjęcia a to dlatego, że są prawdziwe. Kiedy rozpoznajesz swoje lęki i akceptujesz je, stajesz się silniejsza/y i jesteś gotowa/y na dalsze wyzwania.
-Poznasz swojego fotografa.

I tak przechodzimy do następnego powodu. Już raz się spotkaliśmy na kawie omawiając Wasze oczekiwania i całą resztę więc wiesz mniej więcej jaką jestem osobą. W dniu ślubu Twój fotograf jest osobą, z którą będziesz spędzać cały dzień więc na pewno chcesz się upewnić, że czujesz się dobrze w jego obecności i, że możesz mu zaufać. Sesja narzeczeńska daje Ci to doświadczenie i możliwość. Będziesz mogła/gł się przekonać jak pracuję a mi pozwoli to przekonać się jakimi jesteście ludźmi i wydobyć ze zdjęć to co najlepsze. Obserwując jak na siebie patrzycie, wyławiając te drobne subtelne momenty mogę przygotować się do wyjątkowych zdjęć ślubnych, które będą odwzorowywać to, co czyni Was wyjątkowymi. Chcę udokumentować WASZĄ historię i piękno WASZEGO związku.


- Zobaczysz swoje profesjonalnie wykonane zdjęcia przed ślubem.

Jesteśmy po sesji zdjęciowej, bawiliście się świetnie i jesteście podekscytowani, jak i my, więc zazwyczaj wysyłamy mały przedsmak gotowych zdjęć kilka dni po sesji. Pewnie się denerwujecie, ale po otrzymaniu swoich zdjęć uświadomicie sobie, że po pierwsze: zdjęcia są genialne, a po drugie, całe to doświadczenie wcale nie było straszne a wręcz przeciwnie ! Zdjęcia w dniu ślubu będą teraz łatwizną, będziecie pewniejsi i spokojni, że zajmę się wszystkim profesjonalnie i z pasją a Wy skupicie się całkowicie na przeżywaniu tego wyjątkowego dnia.

- Jest to odskocznia od codziennego życia.

Zapewne wiele czasu poświęcacie na planowanie ślubu, rezerwacji sali, kateringu czy jeżdżeniu po rodzinie i znajomych z zaproszeniami. Dodatkowo praca, codzienne obowiązki i wychodzi na to, że nie macie dla siebie za dużo wolnego czasu. Taka sesja tylko we dwoje daje czas, aby znowu pomyśleć o sobie i swojej miłości. Sesje narzeczeńskie są często zabawne, ale znajdzie się w nich trochę czasu na romantyzm i intymność.

- Rzymu nie zbudowano w jeden dzień...

...a wykonanie Twojej sesji nie zajmie mi 5 minut. Tak więc chcę abyście wiedzieli, że trzeba zainwestować trochę czasu podczas zdjęć tak, abym miał sznsę uchwycić Was w naturalny sposób. Podczas sesji narzeczeńskiej przekonasz się, co jest potrzebne, aby zdjęcia były udane i szczere. Zajmie nam to minimum dwie godziny chociaż bywało już, że miałem sesje trzy lub czterogodzinne :) Zazwyczaj ludzie są zaskoczeni jak czas szybko mija podczas fotografowania !


Jeśli jesteście chętni na taką sesję zaręczynową to służę pomocą, link poniżej zaprowadzi Was do miejsca gdzie możecie do mnie napisać !

KONTAKT


11 views0 comments