Search

Jak znaleźć odpowiedniego fotografa dla siebie?


Jak wybrać odpowiedniego fotografa ślubnego?


Od czego zacząć? Jak znaleźć odpowiedniego fotografa dla siebie?


Naprawdę zazdroszczę parom, które są nowo zaręczone i podekscytowane planowaniem dnia ślubu. Jest tak duży wybór w każdym aspekcie dnia ślubu, że nie wiadomo od czego zacząć. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy fotografami, prawda? Liczba gości i członków rodziny, którzy mają coraz to lepsze telefony komórkowe i robią zdjęcia przez cały dzień ciągle rośnie. Sęk w tym, że jakość takich fotografii nigdy nie będzie tak dobra, jak te zrobione przez profesjonalnego fotografa. Ludzie nie są przeszkoleni aby wychwycić emocje w niespodziewanych momentach i nie mają wiedzy, czy doświadczenia, jak kreować światło i kompozycje w kadrach.

Oto kilka najważniejszych wskazówek, jak wybrać odpowiedniego fotografa ślubnego na swój dzień.


Styl: Strona internetowa fotografów ślubnych jest pełna zdjęć - to zupełnie jak ,,zakupy przez okno''. Przyciągną Cię tylko niektóre kadry. Odrób pracę domową i wybierz kilka stylów, które lubisz. To świetny sposób na rozpoczęcie poszukiwań. Pamiętaj aby wziąć pod uwagę fotografów którzy robią ponadczasowe zdjęcia i ich styl nie wyjdzie z mody w przyszłym sezonie.


Zdjęcia niepozowane: Większość par mówi mi, że kochają niepozowane zdjęcia ślubne, takie na których widać prawdziwe emocje. Pary uwielbiają widzieć siebie i swoją rodzinę oraz przyjaciół „złapanych w tej chwili”. Jest to umiejętność, którą posiadają profesjonalni fotografowie ślubni dzięki doświadczeniu jakie zdobyli przez lata. Jeśli podoba Ci się ten styl - poproś fotografa o wyjaśnienie, w jaki sposób robią takie zdjęcia. Pozowanie i powtarzania w nieskończoność scenek wymyślonych przez fotografa to ostatnie czego chcą młodzi w dniu ślubu.


Zdjęcia formalne: Na każdym ślubie fotografuję element pozowanych lub formalnych zdjęć przyjaciół i członków rodziny. Te formalne zdjęcia (moim zdaniem) są bardzo ważne. Są to obrazy, które zostaną wydrukowane, umieszczone w ramkach i pozostaną na pułkach czy kominkach przez dziesięciolecia. Upewnij się, że wybrany fotograf chętnie zrobi tego rodzaju zdjęcia w niewymuszony i bezstresowy sposób.


Osobowość: Od pierwszego spotkania musisz „czuć”, że rozmawiasz ze swoim fotografem ślubnym. Wiadomo, że początki są nerwowe i nie wiesz czego się spodziewać, ale po pewnym czasie będziesz wiedzieć czy Wasze osobowości do siebie pasują. Człowiek ten spędzi z Toba i Twoją rodziną koło 10 godzin w dniu ślubu więc musisz czuć się przy nim swobodnie. W ten sposób dostaniesz niesamowitą historię napisaną przez zdjęcia.


Mam nadzieję, że ten zwięzły blog pomoże Ci w decyzji. Aby jeszcze bardziej Ci pomóc - polecam potencjalnym parom zarezerwować ze mną niezobowiązujące spotkanie. Można je zarezerwować od poniedziałku do czwartku w dowolnym czasie. Jest to coś, co potencjalne pary uważają za bardzo przydatne - i naprawdę pomaga im w jednej z części ślubnego procesu decyzyjnego!
5 views0 comments